MSM Banská Bystrica dodala zákazníkom trojicu špeciálnych kontajnerov

Spoločnosť MSM Banská Bystrica, a.s., ktorá sa už od samého počiatku orientovala na elektrotechnickú výrobu, opravy a servis špeciálnej vojenskej techniky leteckého pozemného zabezpečenia a na protivzdušnú obranu, úspešne dodala trojicu špeciálnych kontajnerov vybavených na základe požiadaviek zákazníkov. Pre zákazníka Eldis Pardubice bola vyrobená dvojica kontajnerových riešení, ktorá bude súčasťou radarov a spoločnosť Zepelin si objednala multifunkčný rozkladací kontajner, ktorého využitie môže byť ľahko pretransformované na rôzne účely. Väčší z dvojice kontajnerov (T1040)

putujúcich do Pardubíc spoločnosti Eldis Pardubice je určený pre uloženie stabilných elektronických zariadení, ktoré v tomto prípade budú tvoriť radary, ich príslušenstvo a obslužná elektronika. Základným atribútom tohto kontajneru je antistatická podlaha s tunelmi na rozvod elektroinštalácie či zhotovená príprava pre klimatizačné jednotky.

Menší kontajner (T1044)

je určený pre anténnu jednotku (jej technické a elektronické vybavenie) a pre zástavbu rozvádzača a klimatizačných jednotiek. Špecialitou tohto kontajnera je otvor v strope, do ktorého bude po inštalácii zasunutá časť anténnej mechaniky s prevodovkami a rotačnou spojkou. Kontajner ECOS určený pre spoločnosť Zepelin je výnimočný tým, že môže mať mnoho využití pri jednoduchej transformácii. Môže slúžiť ako poľná nemocnica, vojenské stanovisko či napríklad priestory na ubytovanie. Cieľom tohto riešenia je poskytnúť vylepšený kontajnerový rozkladací prístrešok za spolupráce s firmou Zepelin, ktorá sa špecializuje na záchranárske a vojenské stany. Kontajner je celý transportovateľný a skladovateľný spolu s prístreškom ako celok. Je schopný poskytnúť maximálnu možnú prekrytú plochu pri rozložení kontajnera do pracovnej polohy, a to bez nutnosti dopĺňania externých prvkov neobsiahnutých v tomto kontajneri. Navrhnuté riešenie maximalizuje využiteľnosť kontajnerových rozkladacích prístreškov.

MSM Banská Bystrica, a.s. sa v súčasnosti venuje nielen kontajnerovým riešeniam podľa individuálnych požiadaviek svojich klientov, ale tiež výrobe a opravám rádionavigačných systémov NARASYS slúžiacich pre riadenie civilnej a vojenskej letovej prevádzky, ako aj návrhu a výrobe mobilných letiskových veží MATC (Mobile Air Traffic Control). Minoritne sa spoločnosť stále venuje aj opravám a modernizácii rôznych druhov špeciálnej techniky OS SR hlavne so zameraním na radary a protivzdušnú obranu. Medzi ďalšie aktivity MSM Banská Bystrica, a.s. patrí vývoj a výroba spúšťacích zariadení pre lietadlá a vrtuľníky, ako aj projektovanie v oblasti modernizácie špeciálnej rádiolokačnej vojenskej techniky. Spoločnosť má bohaté skúsenosti s dodávkami svojich produktov aj na zahraničné trhy.